//
you're reading...
Nostra Societate

Čechy bílé, Čechy jejich.

Když jsem onehdá maně otevřel internetový prohlížeč a na novinkách na mne vyskočila zpráva o tom, že novopečené pětinásobné rodiče Alexandru Kiňovou a Antonína Kroščena hlídá kvůli výhrůžkám policie, už mne to nepřekvapilo. Jen jsem opět na tím vším kroutil hlavou.

Pod oním článkem byla (ještě stále otevřená) debata s názory čtenářů. Ta záplava závisti a nesmyslného hněvu byla korunována reakcí, ostatními čtenáři zvolenou jako netrefnější. Jakýsi – možná i skutečný – Patrik Spitzbart z Plzně napsal:
„Proč BÍLÁ maminka českých paterčat nový byt, dotace a nové kočárky nedostala? Tahle pozitivní diskriminace je k zblití tak ať se nediví že na ně má celý národ pifku
(Nad interpunkcí se netřeba pozastavovat, naopak pan Patrik ještě češtinsky vyčnívá nad jinými běločeskými komentátory.)
Za tento pomatený názor do této chvíle (v současnosti je debata redakcí uzavřena) dostal 2024 (!) pozitivních hodnocení. Všem těmto „Čechům“ se mi chce odpovědět, že BÍLÁ maminka českých paterčat nový byt, dotace a nové kočárky skutečně nedostala – ale jen proto, že tu v historii ještě ŽÁDNÁ maminka českých paterčat nikdy nebyla.
Paní Jedličková z Tábora jen logicky poznamenala „Stydím se za nás bílé.„, za což, jak se dalo čekat, obdržela 846 negativních hodnocení a pomyslně tak vyhrává cenu „Tohle je realita“ za nejvíce odmítanou reakci.

312980_1961642637767_1279058_n

Městská policie Beroun přijme strážníky.
Bílé strážníky. (2 roky zpátky)

Když bychom prošli více článků týkající se romské menšiny, debata pod nimi bude většinou uzavřena právě z důvodu vulgárních projevů čtenářů.
Vždy je to stejné: čistí bílí – prakticky vzor čestnosti, laskavosti a hlavně spravedlnosti – kydají (dost často svou) špínu na ty „čmoudy“, „hnědočechy“, prostě cikány, či romy, zkrátka nepřizpůsobivé holomky, co nám, hodným, chtějí ukrást nos mezi očima a bydlet nám pod okny.
Takže v drtivé většině redakce nakonec diskusi skutečně uzavře s tím, že porušovala jejich kodex chování.

Žijeme digitálně. A projevuje se to i na statistice. Zatímco rasově motivovaných potyček přibývá „zvolna“, rasová nesnášenlivost na internetu raketově vystřelila nahoru, a to v řádech stovek procent. (viz graf ČTK)

Čeští Romové jsou dokonce nejdiskriminovanější menšinou v Unii.

S jistou hrůzou zjišťuji, že absurdní názory (rasismus, trest smrti,..) sdílejí i mě blízcí lidé. Začínám se bát katarze, ke které směřují stále četnější pochody (rádoby) takzvaných slušných lidí. Já se považuji za slušného, bílého Čecha a NEPŘEJI SI, aby za mne kdokoli cokoli prohlašoval. Tím spíš, když jsou jeho názory tak zvrácené.
Katarzí myslím velké střety mezi romskou minoritou a bílými hovady běžné, „normální“ společnosti, jež bude tvořit většinu ohraničenou (a zastřešovanou) neonacisty, jejichž hákové kříže a propnuté ruce v říšský pozdrav bude tato většina hlasitě ignorovat. Možná se v někom ozve svědomí, ale ten nepříjemný, tichý hlásek bude ihned překřičen – „Čechy Čechům!“.
Půjde totiž přece o jejich „spravedlivý“ hněv i za všecha příkoří, která si nikdy nikde nemohli vybít..

Tou dobou se buď odstěhuji, nebo se zapojím do Čtvrtého – černého odboje. Doufám, že bude zejména intelektuální  – i když je mi jasné, že v tom případě budou zbraně odboje zoufale neúčinné..

Čechy budou bílé, Čechy budou jejich. Mé nikoli. Asi nejsem duchovně tak bílý, jak by si přáli.

Oni – bílá masa bez vlastního úsudku, jak přežvykující dobytek dokola omílající agresivní bludy a nepravdy, mající svou jedinou správnou pravdu.

Kolikrát jsme tu už měli tu správnou pravdu? V jakých obdobích? Vzpomínáme na ně rádi?

……………

P.S.: Doporučuji krátký text pana Hřebenáře.

Reklamy

About pan Psax

Postproduction and IT support at Czech Television. Interested in skepticism, history, poetry, nature, literature, birdwatching, geology, postmarks, and a lot of different things... My texts do not reflect the opinion of Czech Television

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Reklamy