//
you're reading...
Nostra Societate

Tady je zemanovo..

Miloš Zeman před časem neoficiálně oznámil termín předčasných voleb.
A jak všeobecně známo, tuto informaci svěřil jako prvnímu (a jedinému) periodiku – Haló novinám.

Tento hlásná trouba KSČM, sídlící dokonce ve stejné budově, to náležitě ocenila a podle toho vytvořila lákavý titulek:
„Haló noviny vědí jako první: Volby budou 25. a 26. října!“
Ihned následuje vysvětlení, na nějž jsou jistě patřičně hrdí:
„… vzhledem k sympatiím k Haló novinám a vzhledem k rozumnému postoji komunistického klubu při hlasování o Rusnokově vládě, jste první, komu to říkám…“ (KSČM+ČSSD+VV podpořili zemanovu, resp.  rusnokovu vládu.)
Die Welt k tomu před časem napsal:
„U sociálních demokratů má v současnosti hlavní slovo Zemanovo křídlo. Šanci dostat se poprvé do parlamentu má prezidentova strana SPOZ. Sociální demokraté mohou sestavit vládu jen s větší či menší otevřenou podporou Zemanovy strany a komunistů, kteří by byli prezidentovi také poslušní.“

https://i2.wp.com/i.lidovky.cz/13/012/lnorg/VSV489137_zeman2.jpg

Volební vítězství. foto: lidovky.cz

Miloš tím jen stále více a více podtrhuje své názory a směřování této země a politiky k Zemanátu.
Tu se postaví přátelsky ke komunistům, spiklenecky zamrká a levici rostou preference jako po dešti. Bohoušek se usmívá, socialisté jsou na výsluní páně prezidentově přízně (i když jsou až za zemanovci a komunisty) a voliči přibývají. Rodí se nejsilnější strana! Vzápětí mu ale úsměv tuhne, Miloš mu hází Hašky pod nohy! Není nic lepšího k internímu rozvratu ve straně, než slabý lídr a ctižádostivý pobočník s ostrými, ale mazanými lokty.
Na jednu stranu musíme ale Miloši přiznat otevřenost – jasně deklaroval svou podporu komunistům ve vládě. Nedávno ji připomněl:
„Domnívám se, že KSČM by měla projít jakousi čtyřletou mezifází, v níž by tolerovala menšinovou vládu sociální demokracie…“
KSČM by tolerovala (sic!) sociální demokracii?
Krásný dvojsmysl. Komunisté přece nemají koho tolerovat. O toleranci lze mluvit snad jen u nekomunistů vůči KSČM.
Miloš mluvil hlavně o čtyřleté vládě ČSSD v menšině s komunistickou podporou. Čtyři roky jsou takový krásný turnus, téměř by se chtělo říci funkční období. Byla by to Milošova další plodná léta, kdy by šťastná hvězda zemanovců stoupala, a kdo ví, kde by skončila.

Rheinische Post již predikuje vytvoření „něčeho na způsob prezidentské republiky s jemu (Zemanovi) povolnou levicovou většinou v parlamentu. K ní patří i komunisté, kteří by se tak dostali k vládě poprvé od roku 1989. To, že komunisté stále lpí na své staré ideologii, prezidenta ani trochu netrápí.“

Myslím, že se dnes už každému soudně uvažujícímu jedinci rýsuje obrázek presidenta-vůdce, který neprve rozložil vládu, pak mezi jejími troskami postavil vládu svou (ehm, rusnokovu). Tato mu pak vděčně vydláždí cestu politikou do (teoreticky) libovolného směru.
Miloš Zeman bohužel mnohem víc než pan Paroubek připomíná buldozer, který před sebou hrne a odhrnuje své, tak účinné polopravdy, lži i zavádějící odpovědi. To, že lhal, pak už přece nikoho nezajímá,  je tu přece již nová perspektiva, nová polopravda a nový boj s jeho opozicí, s těmi humanistickými pravičáky.

Miloš je výborný stratég a manipulátor, ale není bez chyby.
Je důležité ho sledovat. Jeho činy, jež napovídají o jeho záměrech..

(zdroje: idnes.cz, halonoviny.cz)
Reklamy

About pan Psax

Postproduction and IT support at Czech Television. Interested in skepticism, history, poetry, nature, literature, birdwatching, geology, postmarks, and a lot of different things... My texts do not reflect the opinion of Czech Television

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Reklamy