//
you're reading...
Drabble

Téma číslo 1229 (8. 9. 2015) – Literatura 2006

Cenu za literaturu v roce 2006 získal Daniel Oppenheimer z Princetonské university, a to za práci nazvanou „Consequences of Erudite Vernacular Utilized Irrespective of Necessity: Problems with Using Long Words Needlessly„.

Což by se dalo hrubě přeložit jako „Konsekvence použití erudovaného nářečí nehledě na opodstatněnost: Problémy při zbytečném užívání dlouhých slov“.

Bestseller

Přestože pornografie nebyla na základně zakázána, nepsaným pravidlem byla zapovězena. Zřejmě proto se Jorgesova autorská rukověť „Samohana aneb výhody sólového sexu – Autoerotika pro začátečníky a mírně pokročilé“ stala mezi zejména mužskou posádkou naprostým hitem. I když nešlo o nic zrovna objevného, Jorges se v tom za pomoci Velkého slovníku cizích slov zcela realizoval a stal se nejčtenějším autorem i na blízkých základnách.
Když si ale vojáci četli na toaletách příliš dlouho a flákali službu, přišel shora jasný rozkaz k eliminaci závadné literatury.
Jorges se svým pokračováním vzápětí přešel do ilegality a psal další díl s rebelským podtitulem „Péro mocnější meče.“

Fandom: Star Wars

Reklamy

About pan Psax

Postproduction and IT support at Czech Television. Interested in skepticism, history, poetry, nature, literature, birdwatching, geology, postmarks, and a lot of different things... My texts do not reflect the opinion of Czech Television

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Reklamy